Vzpomínka na začátky. První čepice! Rok 2015.

10.11.2020

PRVNÍ ČEPICE. TEDY 100

Nápad, realizace, uskutečnění... 

Vraťme se zpět v čase. Je rok 2015. Pracuji jako barman v jednom z pražských barů. Je mi 23 let a mám pocit, že mi leží celý svět u nohou. Veškerý volný čas trávím dost hýřivým stylem života nebo cestováním. V hlavě se mi honí myšlenka na změnu životního stylu. Rád bych se začal věnovat i něčemu dalšímu než jen gastronomii.

Popravdě řečeno moc těžké vymýšlení jakým směrem se vydat to nebylo. Mojí odpovědí je MÓDA. K módě mám velmi blízký vztah díky mé rodině. Můj otec dělá v této branži již přes 25 let.  

Od dětství jsem se pohyboval v kavárně ( = máma pracovala v naší rodinné kavárně ) či ve skladu s oblečením. Kombinace gastra a módy je mi díky těmto faktorům hodně blízká.

Kšiltovky všude

Odvětví ve kterém bych chtěl něco dělat by bylo. Ale nyní je potřeba se rozhodnout jakým směrem půjdu. Nápady a inspirace jsou všude kolem nás. Stačí se prostě jenom dívat. A tak jsem se díval. Pamatuji si to jako dnes. Stojím v práci za barem a koukám na lidi, které obsluhuji. Jelikož jsem pracoval v show baru a nejednalo se zrovna o žádnou tichou klasiku, rozmanitost hostů byla obrovská. Většinou mladí lidé či lidé ve středním věku, od sportovců po podnikatele.

A bingo viděl jsem to...většina z nich měla na hlavě kšiltovky! 

( je teda třeba podotknout, že bylo léto ) 

Udělám čepice

Realizace, název, první motiv

Vím, co chci a jdu do toho. Řeším design a motiv. Ale co dát na kšiltovky, aby to lidi bavilo? Napadá mě obyčejný symbol hashtag. Možná se pletu, ale tenkrát jsem vnímal, že lidé začínají být posedlí Instagramem. Proto mi bylo jasné, že před název bude dobré dát hashtag. Pracoval jsem s myšlenkou, že tenkrát si lidi objednají například v restauraci špagety a jakmile je dostanou na stůl, tak si je jak šílení vyfotí na Instagram a přidají hashtag špagety. Proč by tedy to samé nemohli udělat s čepkou, kde bude taky hashtag a nějaký nápis. Aspoň by se podvědomí o tomto produktu mohlo lehce šířit po sociálních sítích

A teď název! Je to vtipná historka ze života. Jeden můj kolega v práci, nevím přesně zda ukazoval či posílal fotku našemu známému, kde byla vyfocená jeho přítelkyně v triku. V tom tričku byl vidět její víc než fantasticky dekolt. A odpověď na tuto podívanou byla. TOJEVONO! 

Od té doby jsme v podstatě na všechno říkali TOJEVONO. Ať už to byla pozitivní či negativní situace. Dalo se to prostě použít kdykoliv. Buď s nadšeným tónem hlasu nebo s arogantním tónem či s nadsázkou. Vždy to pasovalo a bylo to dobrý!

Takže pojmenování značky byl bylo. Značka se jmenuje Tojevono Urban Apparel. Přeci jenom je to volnočasová městská móda, takže není co jiného vymýšlet. Nadsázky v podání slova - Tojevono - je tam víc než dost. :) 

Vzhled čepice sestaven. Bude to # TOJEVONO. Měl jsem ale stále pocit, že je třeba tento slogan ještě něčím doplnit. Dříve jsem se já sám oblékal trochu víc do elegantnějšího oblečení, doma to tak bylo nastaveno. Takže jako odkaz na tuto dobu, tzv. gentlemanství by bylo vhodné použít třeba knírek.  Vzhled hotov... 

Na řadu přišla realizace. Hledání dodavatelů kšiltovek nebylo vůbec jednoduché, ale to by bylo na delší vyprávění. Článek o kšiltovkách, které nakonec vždy používám najdete ZDE! Takže po několika neúspěšných pokusech o získání dostatečně kvalitní čepice, za kterou bych se nemusel stydět, jsem se dostal k čepicím značky Yupoong. Čepice tedy mám. Nyní to chce výšivku! Opět to byla akce pokus omyl, cca na 12tý pokus a XY stovek telefonátů, osobních schůzek a naježděných kilometrech, jsem se dostal ke společnosti, jejíž výšivka mi vyhovovala. Mimochodem s touto vyšívací dílnou letos spolupracuji již 5 let. Spolupráce funguje fantasticky a i díky těmto nadstandardním vztahům lze např. při výrově vašich zakázek vyšívat již od 15 ks. 

Hotovo a teď prodat

Po všech těchto pokusech a omylech mám prvních 100 ks kšiltovek. Teď je potřeba je prodat. Díky bohu se to povedlo poměrně rychle. 

V centru Prahy a kolem komunity z gastronomie se z Tojevono Urban Apparel stala doslova během pár dní populární značka, která zažívala svůj boom! Čepice se prodaly a mě bylo víc než jasné, že chci udělat něco dalšího... třeba trika! O tom jak jsem jel 300 km do dílny na schůzku ohledně vzhledu, materiálu a střihu prvních triček zase třeba někdy jindy! 


Danny / zakladatel Tojevono Urban Apparel


Sociální sítě